X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

HİZMET SÖZLEŞMESİ

1- Taraflar

1.1 : Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan İNOXWEB Şirketi (İnoxweb olarak anılacaktır.) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında İnoxweb'e ait olan https://www.inoxweb.net internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır.) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2 : Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2.1 : İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında İnoxweb'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2 : Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar

3.1.1 : İnoxweb, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile İnoxweb ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.1.2 : Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler İnoxweb tarafından bildirilecektir.

3.1.3 : Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra İnoxweb, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve eposta kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır. 3.1.4 : Müşteri aldığı hizmet dâhilinde İnoxweb tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken İnoxweb tarafından yayınlanan her türlü ihtar yâda bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.1.5 : Müşteri hizmet dâhilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.1.6 : Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder. 3.1.7 : Müşteri hizmeti dâhilinde barındırdığı tüm dosya, dokümana ve programlardan, web sitesi ve e-eposta hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan İnoxweb'e herhangi bir kusur iletilemez. İnoxweb sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. İnoxweb kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya İnoxweb'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. İnoxweb hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silme hakkına sahiptir.

3.1.8 : İnoxweb, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, eposta ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. İnoxweb müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen İnoxweb hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan İnoxweb sorumlu değildir. İnoxweb düzenli olarak yaptığı yedeklemelerde, eposta hesaplarını yedeklemekte olup, bu eposta hesaplarının içerisindeki "mesajları" 3 ayda 1 kez yedeklemektedir. Haftalık yapılan yedeklemelerde, eposta mesajları, yedekleme dışında tutulmaktadır. Bu mesajların düzenli olarak pop3 destekli (outlook v.b.) bir yazılım ile müşteri tarafından yedeklenmesi önerilmektedir. Bu Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.1.9 : İnoxweb, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adının sahibi müşteridir. Kampanya ve promosyon dahilinde alınan alan adları, bir sonraki ödeme dönemi geçtikten sonra transfer edilebilecektir. İnoxweb bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.2.0 : İnoxweb, sunucularda aşırı eposta birikmesini önlemek amacı ile 3 ayda bir eposta temizliği yapmaktadır. Bu nedenle 3 aydan daha eski epostalarınız sunucularımızdan otomatik olarak silinmektedir. Önemli epostalarınızı outlook v.b. yazılımlar ile yedeklemeniz tavsiye edilmektedir.

3.2.1 : Aksi belirtilmediği sürece, tüm hosting paketlerimizde, alan adı bazlı günlük 350 eposta gönderim limiti bulunmaktadır. 24 saat içerisinde, 350 adetten fazla eposta gönderen hesapların eposta akışı durdurulmaktadır.

3.2.2 : İnoxweb, sunucularda aşırı eposta birikimini önlemek amacı ile, 1 eposta kutusunda 1000 adetten fazla mesaj biriktiğinde, 3 aydan eski mesajları otomatik olarak silmeye başlayacaktır.

3.2.3 : İnoxweb tüm Hosting ve E-Mail paketlerini 100.000 obje (Inode) ile limitlendirmektedir. Limit aşımı yapan hesapları durdurma hakkını saklı tutar.

3.2.4 : İnoxweb tüm paylaşımlı hosting paketlerinde "php mail()" fonksiyonu, izinsiz (Spam) mail gönderimlerini engellemek için kapalı tutmaktadır. PHP tabanlı mail gönderimleri sadece SMTP bağlantısı kurularak yapılabilmektedir.

4- Süre

4.1 : İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından İnoxweb'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2 : Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3 : Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret

5.1 : İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dâhil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2 : İnoxweb önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3 : Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4 : Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya İnoxweb'e elden ödemekle yükümlüdür.

5.5 : Ödemenin gecikmesi durumunda İnoxweb kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6 : İnoxweb, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7 : Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6- Askıya alınma

6.1 : Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı İnoxweb, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, eposta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2 : Bu durumun devam süresince müşteri adına eposta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve eposta hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir. 6.3 : Tüm sunucularımız üzerinde barındırılan site başına en fazla CPU ( İşlemci ) ve RAM ( Bellek ) kullanım oranı %15 'tir . %15 'i geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından askıya alınır.

6.4 Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir.

6.5 : Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.

6.6 Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.

6.7 Hizmet askıya alındığında, sunucu ve web hosting yedeklerinin sorumluluğu müşteriye aittir. Fesih sonrasında, müşteri yedeklerini almak için ek olarak 2 saat süre verilir. Bu süre uzatılamaz ve uzatılması taleplere kapalıdır.

6.8 Hizmet firmamız taraflı bir gerekçe gösterilmeden fesih edilebilir.

 

Sanal Sunucu(VDS-VPS) Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir; 1 - VDS sunucuları üzerinden atak/saldırı çıkışları kesinlikle yasaktır.
2 - IP Scannerlar
3 - Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
4 - Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
5 - Camfrog Uygulamaları
6 - Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
7 - Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
8 - Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
9 - Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları
10 - Hileli Siteler(listelenen siteler ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
11 - VDS sunucular TV sunucuları olarak kullanılamaz
12 - VDS sunucular üzerinde özel hat satın almadan up / down gibi işlemler sağlanamaz.
13 - VDS Sunucularda Şifre Sıfırlama İşlemleri Tarafımızca Sağlanmaz. İnoxweb'un Böyle Bir Zorunluluğu Bulunmamaktadır.
Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa web@İnoxweb.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.
VDS-VPS Hizmetlerinde Geri İade Yoktur.
Tek seferlik vds paketlerinin adil kullanım süreleri 3 senedir. 3 Sene kullanım garantisi verilir. Ve bu paketler 3 sene altına düşürülemez. 3 Sene sonrasındaki ilgili ürünün sürelerinin değiştirilmesi İnoxweb işleyişine göre ve ticari piyasanın , USD ,EURO kurlarının yükselmesine istinaden değiştirilebilir.
Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından İnoxweb sorumlu tutulamaz. Müşteri yedekleme ile hükümlüdür..
İnoxweb,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.
Verimerkezi veya elektirik zamları sonrasında satın alınan paketlerde zam yapma hakkını İnoxweb saklı tutar.
Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır. Korumalı Sanal Sunucu Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;


1 - Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) üzerinden atak/saldırı çıkışları kesinlikle yasaktır.
2 - IP Scannerlar
3 - Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
4 - Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
5 - Camfrog Uygulamaları
6 - Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
7 - Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
8 - Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
9 - Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları
10 - Hileli Siteler(listelenen siteler ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
11 - Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) TV sunucuları olarak kullanılamaz
12 - Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) üzerinde özel hat satın almadan up / down gibi işlemler sağlanamaz.
Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa web@İnoxweb.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.
Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) Hizmetlerinde Geri İade Yoktur.
Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından İnoxweb sorumlu tutulamaz. Müşteri yedekleme ile hükümlüdür..
İnoxweb,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.
Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) hizmetlerinde sağlanan korumalar %100 garantili değildir. Koruma anlamında %100’lük garanti hiç bir yerde verilemez. İnternet sektörü sürekli gelişen bir dünyadır. Bu geniş yapıda yapılan her türlü korumalar zaman zaman geçilebilir. Haliyle sağlanan korumalar belirli zamanlarda etkisiz hale gelebilir. İnoxweb.com olarak sağlanan koruma düzeyleri olabildiğince gelen atakları engellemektir. Aşılan bu limitlerde yaşayacağınız sorunlardan İnoxweb.com sorumlu tutulamaz ve müşteri kesinlikle iade talep edemez.
Verimerkezi veya elektirik zamları sonrasında satın alınan paketlerde zam yapma hakkını İnoxweb saklı tutar.
Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.


Dedicated Sunucu(Fiziksel Sunucu ) Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir; 1 - Dedicated sunucuları( Fiziksel Sunucu ) üzerinden atak/saldırı çıkışları kesinlikle yasaktır.
2 - IP Scannerlar
3 - Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
4 - Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
5 - Camfrog Uygulamaları
6 - Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
7 - Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
8 - Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
9 - Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları
10 - Hileli Siteler(listelenen siteler ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)
11 - Dedicated sunucular( Fiziksel Sunucu ) TV sunucuları olarak kullanılamaz
12 - Dedicated sunucular( Fiziksel Sunucu ) üzerinde özel hat satın almadan up / down gibi işlemler sağlanamaz. Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa web@İnoxweb.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.
Dedicated Sunucu( Fiziksel Sunucu ) Hizmetlerinde Geri İade Yoktur.
Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından İnoxweb sorumlu tutulamaz. Müşteri yedekleme ile hükümlüdür..
İnoxweb,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.
Verimerkezi veya elektirik zamları sonrasında satın alınan paketlerde zam yapma hakkını İnoxweb saklı tutar.
Yasal teslimat süremiz 1-3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

 

Sıfır Tolerans Gösterilen Kurallar

T,C,K C,M,K , TC ANAYASALARINA AYKIRI İŞLEMLERİN TAMAMI YASAKTIR,


Toplu halde atılan spam ve benzeri istenmeyen e-posta gönderimine sıfır tolerans gösteriyoruz. Satın alınan mail listeleri ve bunlara mail gönderimi spam mail olarak kabul edilir. Spam gönderen müşteri hesabı uyarılmadan direk iptal edilecektir.

İnoxweb.com’a ait olmayan bir sunucudan spam mail gönderip, reklamı yapılan siteyi sunucularımızda barındıramazsınız. Herhangi bir hesabın IP adresi spam kara listelerine hesap sahibi yüzünden girmesi durumunda hesap derhal askıya alınacak veya kapatılacaktır.

Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayınlamak kesinlikle yasaktır, çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler gibi.. Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda haber verilmeksizin derhal hesap iptal edilecek ve silinecektir.

Hesap sahibi 3. Kişilerin bilgilerine erişmeye yönelik kurmuş veya yüklemiş olduğu yazılımları, sunucularımız otomatik tespit eder ve hesabı otomatik askıya alır. Bu tür durumların otomatik olarak tespit edilmemesi durumunda sistem yöneticilerinin hesap sahibinin yaptığı işlemleri loglardan çıkartarak hesabın direk askıya alınmasını sağlar.

Bu problemin hesap sahibi tarafından bilinçli olarak yapılmasının tespiti ile hesaplar iptal edilir.

Bir hesaba gelebilecek DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing vb. türünde saldırılar karşısında sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici suretle derhal askıya alınır ve İnoxweb ekibi tarafından uygun görülmesi halinde ilgili hizmet geri iade yapılmaksızın iptal edilip silinebilir.

Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir. Sunucunun genelini etkileyebilecek ani kaynak tüketimleri ve bunların sık yaşanması durumunda, bu durumun diğer hesapları etkilememesi için hesap derhal askıya alınır. İzinsiz IP kullanımı , kullanım tespitinde hizmet askıya alınır, açılmaz ve bir daha hizmet verilmez.

Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir. Ayrıca müşteri hesaplarına , ilgili müşterinin farklı bir şahıs ile şifresini paylaşması durumunda ve ortaya çıkacak problemlerde sorumluluk tamamen ilgili müşteriye aittir. Bu durumun tespiti halinde İnoxweb internet hizmetleri yasal yoldan işlem başlatma yetkisini saklı tutar.

Firmamıza kayıt alan her bir birey bu sözleşmeleri okumuş ve kabul etmiş olarak sayılır. Takipci sitelerinin ve film sitelerinin hosting veya reseller hesaplarında barındırılması kesinlikle yasaktır.

Kaynak tüketimi tespiti halinde hizmet kalıcı olarak askıya alınır ve geri iade sağlanmaz. İlgili vds , dedicated vb bizden satın olmuş olduğunuz hizmetlerde dışarıya yapılan ddos , botnet vb saldırı/atak türlerinin tespiti halinde ilgili hizmetiniz kalıcı olarak geri iade yapılmaksızın iptal edilip silinebilir.

Ve bu yapılan işlemde müşteriye herhangi bir yedek dosyası iletilmez. İlgili müşteriler sorunlarını her zaman dikkate alır ve sorunlarını çözmek için çalışmalar sağlarız.

Bir problemin kaynaklandığı bir çok neden olabilir. Bu sorunun çözülme aşaması 5 dakika ila 5 gün arasında sürebileceğini unutmamanız gerekir. İlgili sorunlarınız çözüm aşamasındayken veya sorun çözüldükten sonra haksız yere herhangi bir sosyal ağ veya platforumlarda yada forum sitelerinde firmayı karalayıcı veya olumsuz eleştirme , şikayet konuları açma gibi bu tarz kampanyaları başlatması kesinlikle yasaktır.

Tespiti halinde ilgili müşterinin hesabında bulunan tüm hizmetler sorgusuz sualsiz ve geri iade yapmaksızın silinecektir. Müşterinin haklı olması durumunda diğer platforumlarda , forumlarda veya sosyal ağlarda hakkımızda dilediği gibi şikayet konusu açma hakkınada sahiptir. 

 

7- Fesih

Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, İnoxweb hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Müşteri, iş bu sözleşme kapsamında ürün veya hizmetleri kötüleyemez, argo kelime veya küfür edemez, tehdit içerikli mesajlar atamaz. İnoxweb, müşteri tarafından gerçekleştirilen bu tür davranışlar sonucunda da sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme ve tüm fesih haklarını gizli tutma hakkına sahiptir. Ayrıca, İnoxweb bu durumlarda anlık olarak hesap ve hizmeti askıya alabilir.

Müşteri, hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde, müşteri sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2'sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Sözleşmenin sona erme süresinden 15 gün sonra, İnoxweb hesaba ait dosyaları silme hakkına sahiptir.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi

9.1 : Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda İnoxweb kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2 : Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için İnoxweb'in dava ya da icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3 : Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde İnoxweb'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yetkili mahkeme ve icra daireleri

10.1 : İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. Siparişin internet ortamında İnoxweb'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). İnoxweb gerek gördüğü takdirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2 : İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Soma Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Powered by WISECP
Top